Viesošanās kompānijā Accenture | TSI

Viesošanās kompānijā Accenture

http://www.tsi.lv/sites/default/files/styles/news_display_small/public/editor/news/all_img_6380_0.jpg?itok=BMKCXZFt

Aprīļa sākumā Transporta un sakaru institūta (TSI) datorsistēmu programmnodrošinājuma katedras pārstāvji tika uzaicināti uz sadarbības partneru tikšanos kompānijā Accenture.

Tikšanās bija neformāla, taču gara un produktīva.

Lūk ko par tikšanos pastāstīja „Datorzinātnes un informāciju tehnoloģijas” bakalaura programmas direktors Boriss Mišņevs.

„Sagaidīja mūs karaliski: ar vīnu, kafiju un uzkodām! Bija sapulcējušies vairāk kā 10 cilvēku – praktiski visa 21. katedra, dekāns, Ilona Ozoliņa un Nadežda Fiļa. Mums lasīja lekcijas-prezentācijas (ar kafijas pauzi) un demonstrēja augstās tehnoloģijas (Google Glass, auto trenažieri, tālvadībai paredzētu viedo aproci utt.).

Uzstājās arī HR pārstāve – pastāstīja par mūsu absolventiem, kuri strādā Accenture. Pievērsa uzmanību labu angļu valodas zināšanu nepieciešamībai (must!).

Ļoti augstu viņa novērtēja institūta palīdzību ziemas un vasaras studentu profesionālo skolu (bootcamps) organizēšanā un vadīšanā - tajās studentus no sākuma bez maksas apmāca (angļu valodā), bet pēc tam piedāvā stažēšanos ar stipendiju. Izteica nožēlu, ka agrāk mums bija vairāk studentu… Kompānijas prasības aug – pašlaik IT izstrādātāju skaits šajā kompānijā tuvojas 600 (Latvijā lielākais). Savas izaugsmes perspektīvas vērtē visnotaļ augstu.

Pasūtītāji galvenokārt ir no ārzemēm, dažādiem kontinentiem. Taču lielākā daļa no Skandināvijas.

Pastāstīja mūsu pasniedzējiem par praksē pielietojamajām tehnoloģijām, no kurām ievērojamu daļu mēs jau pasniedzam, taču viņiem ir arī pavisam jaunas.

Ļoti interesanta bija mobilo aplikāciju prezentācija. Bet daudz cilvēku nodarbojas arī ar komunikāciju uzdevumiem un ERP sistēmām (SAP, Siebel vadība utt.). Viņus interesē arī .Net Framework, Java, C/C++, Scala, un Ruby vadība utt.

Vienojāmies par to, ka mūsu fakultātē jāatjauno Accenture vieslektoru pieaicināšana.

Ļoti patīkami bija satikt mūsu absolventus un manus bijušos IT industrijas kolēģus – Rīga ir maza!

Tikšanās norisinājās bijušās rūpnīcas VEF telpās, kur agrāk strādāja mūsu Aleksandrs Krivčenkovs, kurš arī piedalījās mūsu sarunās (viņš agrāk strādāja par VEF zinātniski pētnieciskā institūta direktora vietnieku programmnodrošinājuma jomā).

Šķīrāmies tikai pēc 20 stundām. Nofotografējāmies - gaidām bildes!

Rezumējot varam secināt, ka mums jau ir spēcīgs ilgtermiņa partneris, ar kura palīdzību varam piesaistīt studentus datorzinātņu un telekomunikāciju fakultātei, kā arī nodrošināt pasaules līmeņa pasniegšanas saturu.”

Fotogalerija

Izvēlēties produktu
Maksājuma summa
EUR
Vārds, Uzvārds
E-pasts