Uzvedības krāsu tipoloģija

Treniņa programma: "Uzvedības krāsu tipoloģija"

Izaicinājums

Katru dienu mēs komunicējam ar dažādiem cilvēkiem - ar lielu daļu no tiem mums ir viegli un ērti saprasties, bet ar citiem ir sarežģītāk, sarunas tik viegli nerisinās. Rezultātā rodas šādas situācijas:

  • Citi mūsu teikto pārprot;
  • Arī mēs paši pārprotam citus. Sarunas laikā gūtā informācija ir pārāk detalizēta, vai tieši otrādi - pārāk kodolīga vai emocionāla;
  • Mēs neizprotam citu cilvēku rīcību un to, kādēļ viņi konkrētā situācijā rīkojas tieši tā un ne citādi.

Skaidrojums tam ir pavisam vienkāršs, jo visi cilvēki iedalās 4 domāšanas tipos. Katrs no šiem tipiem ir atšķirīgs, un katram no tipiem ir savs veids, kā tas runā, domā un rīkojas.

Aprīlis 2017, 18:00-21:00

Cenas

Kursu cenaОплатить 90 EUR
TSI Studentiem un absolventu asociācijas biedriemОплатить 79 EUR

 

Piedāvātais risinājums

3 stundu interaktīvs, vizuāli un asociatīvi viegli uztverams treniņš, kura laikā tiek apskatīti četri cilvēku tipi, to apakštipi, kas iedalīti četros krāsu kodos. Šai metodei ir līdzība ar Toma Šreitera krāsu kodiem, iespējams saskatīt zināmas līdzības ar diska metodi un Maiersas – Brigsas izstrādātajiem personības indikatoriem (MBTI).

Šī treniņa galvenās priekšrocības ir:

  • Informācija tiek pasniegta vieglā un saprotamā veidā;
  • Apgūtās zināšanas tiek izmantotas uzreiz treniņa laikā, nosakot gan savu, gan citu dalībnieku tipus;
  • Informācija tiek iegaumēta, pateicoties asociācijām un tūlītējai pielietošanai.

 

Ieguvums

Pārzinot šo domāšanas tipu pazīmes un īpašības, ir iespējams:

  • Pašam izprast savas uzvedības iemeslus un domāšanas veidu;
  • Uzlabot savu saskarsmes veidu ar citiem cilvēkiem, lai komunikācija būtu efektīvāka;
  • Atrast efektīvākos veidus, kā komunicēt ar katru no tipiem, lai gūtu maksimāli kopīgu labumu.

Gudrs ir nevis tas, kas zina daudz, bet zina nepieciešamo. (Eshils)

 

Programmas apraksts

1. diena, 3h


 

TēmaAprakstsRezultāts
IevadsĪss teorētisks ieskats par cilvēku tipu klasifikāciju un ieguvumiem, ko sniedz to pārzināšana.Skaidrojums, ko dalībnieki var saņemt no treniņa.
Piekritēji - NepiekritējiIesildīšanās treniņš, kurā tiek parādīti veidi, kā cilvēki pieraduši reaģēt ierastās situācijās un kā pielāgot savu komunikāciju šiem reakciju veidiem.Vienkāršāka un rezultatīvāka komunikācija ar citiem cilvēkiem.
TestsTests par 4 uzvedības tipiem.Tiek noskaidrots, pie kura no tipiem katrs dalībnieks pieder.
4 uzvedības tipu analīzePazīmju, uzvedības un izturēšanās analīze katram no 4 tipiem.Dalībnieki iegūst padziļinātu izpratni par 4 uzvedības tipiem, to atšķirībām
Darbs grupāsDalībnieki grupās nosaka viens otram, kādas uzvedības tips katram ir vairāk izteikts.Praktiski darbojoties, dalībnieki iemācās atpazīt cilvēku tipus.
Testa atbildesTesta atbildes tiek salīdzinātas ar noteikto krāsu, ko noteica citi dalībnieki.Dalībnieki iegūst objektīvu informāciju par savu uzvedības tipu.
Darbs grupāsDalībnieki dalās informācijā ar pārējiem dalībniekiem par to, kas katram no krāsu tipiem ir svarīgs, kas patīk, kas nepatīk.Dalībnieki paši strādā pie tā, lai apkopotu kopējās iezīmes un izskaidrotu tās pārējiem dalībniekiem.
4 uzvedības tipu un apakštipu kopsavilkumsUzvedības tipu kopsavilkums, vērtīgākās atziņas no treniņa.Nostiprināta informācija par tipu atšķirībām, par komunikāciju ar katru no tipiem, ieguvumiem no pielāgošanās komunikācijā.

 


 

Treneris, programmas līdzautors

Ģirts Priekulis

Ģirtam ir vairāk kā 16 gadu pieredze pārdošanā, pārdošanas vadībā, mārketingā. Specializējas pārdošanas procesos produktu un risinājumu jomās, veiksmīgas ilgtermiņa sadarbības veidošanā. Pieredze aktīvajā pārdošanā (FMCG, B2C un B2B) un pārdošanas komandu vadībā, arī savu biznesa projektu izveidē Baltijā un Krievijā.

Kopš 2004. gada vada treniņus pārdošanas un prezentāciju veidošanas jomās. Izveidojis treniņu programmas “Aktīvā pārdošana”, “Veiksmīga prezentācija”, “Efektīvas pārdošanas sarunas”, kā arī pārrunu un sapulču vadīšanā, telemārketingā un klientu apkalpošanā. Vadījis ilgtermiņa mācību programmas Lattelecom, Statoil Latvija, Grindeks u.c.

Šobrīd arī SIA “KNP” izpilddirektors, vadījis Panasonic pārstāvniecību Latvijā, strādājis arī uzņēmumos 3M, Hanzas maiznīca, Aldaris.

Valodas: latviešu, angļu, krievu.

franklincovey.lv

 


 

Pieteikties kursiem

 

 

 

kursi@tsi.lv, Transporta un sakaru institūts, Lomonosova iela 1 – 404.kab., Rīga, LV-1019, Latvija, tālrunis: (+371) 67100652

 

Izvēlēties produktu
Maksājuma summa
EUR
Vārds, Uzvārds
E-pasts