Uzslavas cienīgs | TSI

Uzslavas cienīgs

http://www.tsi.lv/sites/default/files/styles/news_display_small/public/editor/news/aszaz.jpg?itok=a2NC7Et-

Latvija vienmēr ir bijusi pazīstama ar aktīviem, netriviāliem cilvēkiem. Teritorijas un iedzīvotāju skaita ziņā neliela valsts, kas devusi pasaulei daudz slavenu vārdu. Šeit ir dzimis un dzīvojis (un dzīvo!) ne viens vien šaha  lielmeistars, kosmonauts, zinātnieks, mūziķis, mākslinieks, dzejnieks, prozaiķis.

To starpā droši arī var nosaukt Oļega Ščipcova vārdu.

Oļegs Ščipcovs nav dzimis Rīgā. Taču tieši Rīgā viņš ir guvis savus panākumus. Šeit viņš ir mācījies politehnikumā, pēc tam studējis Ļeņingradas valsts universitātē, RKIIGA, kurā pabeidzis arī aspirantūru, kļūstot par inženierzinātņu doktoru, profesoru, bet jau jaunajos laikos kļūstot par Transporta un sakaru institūta (TSI) padomes locekli. Oļegs Ščipcovs ir bijis Rīgas Domes deputāts. Viņa kontā ir simtiem zinātnisko darbu, vairāki simti publikāciju. Un vēl arī grāmatas: sākot ar nopietniem zinātniskiem darbiem, beidzot ar poēziju un prozu – arī publicistikas krājumiem. Viena no grāmatām “Laiks un cilvēki” iznākusi pavisam nesen.

Krājumā ietverti apmēram 60 pārdomu raksti, apceres un publicistiski raksti pārspriedumos par valsti, kas Ščipcovam kļuvusi par otro dzimteni. Tēmas aptver laiku no Latvijas neatkarības iegūšanas 1918.gadā (kas tieši šobrīd ir īpaši aktuāli) un no skata uz mūsdienām līdz stāstiem par cilvēkiem, ar kuriem Oļegu Vladimiroviču ir savedis kopā liktenis, un aizrautības ar šahu, kā arī to, kas ir pašsaprotami pedagogam ar ilggadēju stāžu –pārdomām par izglītības tēmu.

Kā jau minējām, Oļegs Ščipcovs ir  ne tikai cilvēks ar aktīvu dzīves pozīciju, viņš nebaidās izteikt tiešus un asus vārdus par to, ko domā, jo tic: patiesību teikt ir viegli un patīkami, un tā padara pasauli labāku. “Pasaule pašlaik aizvien vairāk tuvojas haosa stāvoklim. Tādos periodos veiksme nereti pavada neliešus,” Ščipcovs asi apzīmogo mūsu laiku.

Patiesīgums un godīgums mūsu acīs kļūst par izzūdošām īpašībām. Tie pat iegūst sliktu slavu. Vienīgi Senekas vārdi mierina: “Nepatikt sliktiem cilvēkiem nozīmē būt uzslavas cienīgam”.

Vai mēs visi esam uzslavas cienīgi? Nezinu… Bet to, ka mēs esam pelnījuši uzzināt patiesību caur mūsu neordinārā tautieša un laikabiedra uzskatiem, tas gan. 

Avots: laikraksts “Сегодня”, 18.01.2018.

 

Izvēlēties produktu
Maksājuma summa
EUR
Vārds, Uzvārds
E-pasts