TSI piedalās ikgadējā izstādē “RIGA COMM 2017” | TSI

TSI piedalās ikgadējā izstādē “RIGA COMM 2017”

http://www.tsi.lv/sites/default/files/styles/news_display_small/public/editor/news/shutterstock_599426126.jpg?itok=zAbEf79N

Šī gada novembrī Rīgā norisinājās ikgadējā biznesa inovācijām un tehnoloģijām veltītā izstāde “RIGA COMM 2017”. Līdzās pašai izstādei programmā bija iekļauti arī semināri par strauji augošajām galvenajām tehnoloģijām: mākslīgo intelektu, mākoņskaitļošanu,  blokķēdēm, kiberdrošību, viedajiem biznesa risinājumiem, datorredzi un daudz ko citu. TSI izstādē tika pārstāvēts ar sensoru sistēmas demonstrācijas stendu WIM (Weigh-in-Motion) problēmas risināšanai, ar kuru vairākus pēdējos gadus nodarbojas mūsu vadošais pētnieks, Datorzinātņu fakultātes profesors Aleksandrs Grakovskis: “”Weigh-in-Motion” uzdevums ir ļoti aktuāls jebkurai valstij, kas savā teritorijā realizē kravu tranzītu ar autoceļu transportu. Neizpildāmās autotransporta līdzekļa iekraušanas problēmas noved pie ceļu seguma bojājumiem, avāriju skaita pieauguma un, kā likums, pie ekonomiskajiem zaudējumiem. Mūsu risinājums dos iespēju realizēt mērķtiecīgu kontroli, tādējādi samazinot ar šo procesu saistītās izmaksas.”

Izstādes laikā ikviens interesents varēja pārliecināties un personīgi notestēt TSI pētnieku izstrādātās ierīces darbības principu.

“Mūsu piedāvātais risinājums balstās uz signāla izkropļojuma analīzes, kas šī signāla deformācijas rezultātā tiek nodots pa optisko šķiedru, kad uz tā uzbrauc autotransportlīdzeklis. Galvenais šīs tehnoloģijas elements ir TSI izstrādāts algoritmu kopums, kas, analizējot signāla izkropļojumu, aprēķina transportlīdzekļa masu un slodzi uz asīm”.

Minētā tehnoloģija tiek izstrādāta TSI jau vairākus gadus, izstrāde tika uzsākta un fundamentālākie pētījumi tika veikti projekta “SVARI” ietvaros ar ERAF fondu finansiālo atbalstu.

Pašlaik tehnoloģija tiek aktīvi pilnveidota un rod jaunu pielietojumu, piemēram, transportlīdzekļu uzskaitei un klasifikācijai pētījuma “Nākamās paaudzes informācijas un komunikāciju tehnoloģiju (IKT) pētniecības valsts programma (NextIT). Projekts Nr.3.2 "Sensoru tīklu un signālu apstrādes pielietojumi tautsaimniecībā” programmas ietvaros.

 

Izvēlēties produktu
Maksājuma summa
EUR
Vārds, Uzvārds
E-pasts