TSI norisināsies Latvijas atklātais skolu čempionāts erudīcijas spēlē “Kas? Kur? Kad?” | TSI

Your question

Mēs būsim priecīgi atbildēt uz visiem Jūsu jautājumiem!

TSI norisināsies Latvijas atklātais skolu čempionāts erudīcijas spēlē “Kas? Kur? Kad?”

http://www.tsi.lv/sites/default/files/styles/news_display_small/public/editor/news/shutterstock_243134818.jpg?itok=gP4abokE

XIV Latvijas Skolu čempionāts erudīcijas spēlē “Kas? Kur? Kad?”, kas vienlaicīgi ir X Atklātais skolu čempionāts, norisināsies 7.aprīlī Transporta un sakaru institūtā (TSI) un tajā pulcēsies rekordliels dažādu valstu pārstāvju skaits. Tiek gaidītas komandas no Baltkrievijas, Lietuvas, Krievijas, Ukrainas, Igaunijas un, protams, no Latvijas. Interesenti vēl var paspēt iesniegt savus dalības pieteikumus. Arī pārstāvēto pilsētu ģeogrāfija solās būt neparasti plaša: Rīga, Daugavpils, Liepāja, Kaļiņingrada, Logoiska, Nežina, Tallina. Ieradīsies arī pārstāvji no Pēterburgas, kurus uz Rīgu atvedīs divkārtējais “Kristāla pūces” ieguvējs Mihails Skipskis.

Viss notiks tāpat, kā spēles populārajā TV versijā: pie galda sēž seši cilvēki, izskan jautājums, dalībniekiem tiek dota minūte, lai apspriestos, pēc kuras ir jāsniedz atbilde. Vienīgā atšķirība – atbildes tiek iesniegtas rakstveidā, tam pateicoties spēlē vienlaicīgi var piedalīties vairāk nekā 40 komandas, kas atrodas vienā zālē.

Pasākuma programmā ietverti 48 “Kas? Kur? Kad?” jautājumi, kurus sastādījusi Rīgas Erudītu kluba redaktoru komanda. Jautājumus Čempionātam iesūtījuši erudīti no visas pasaules – no Belgorodas, Erevānas, Jeruzalemes, Kembridžas, Kemerovas, Maskavas, Minhenes, Pekinas, Puškinas, Rīgas, Sanktpēterburgas, Smoļenskas, Taškentas, Toljati un daudzām citām pilsētām. 

Skolēniem būs iespēja uzspēlēt arī komandu rakstveida spēli “Sava spēle”, pēc kuras rezultātiem astoņas labākās komandas sacentīsies finālā – klātienes spēlē ar pogām, tā sauktajā “Erudītu kvartetā”.

Čempionāta uzvarētāji iegūs tiesības piedalīties jauniešu Eiropas Čempionātā 2018, kas notiks maijā Gomeļā (Baltkrievijā). Atsevišķa vērtēšana notiks pamatskolas (piektās līdz devītās klases) skolēnu grupā.

Jebkurai komandai, kas vēlas piedalīties Čempionātā, ir steidzami jāsazinās ar organizatoriem – iespēja piedalīties lielajā spēlē vēl nav nokavēta. Atbalstīt spēli var ne tikai skolēni. Piemēram, ir iespējams atbalstīt jauniešus ar balvām vai šokolādītēm, lai domāšana veiktos labāk. Organizatori aicina rakstīt un zvanīt – viņi priecāsies par jebkādu atbalstu un palīdzību!

Čempionāts tiek organizēts sadarbībā ar jauniešu organizāciju UNESCO klubu KID – “Kultūra. Iecietība. Draudzība”, Rīgas Erudītu klubu un Daugavpils klubu “Erudīts”, ar Rīgas Domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta, Transporta un sakaru institūta un kompānijas “LNK Group” atbalstu.

Čempionāta grafiks 2018.gada 7.aprīlī (Čempionāta sākuma un beigu laiks ir nemainīgs, programmas gaitā iespējamas nobīdes uz vienu vai otru pusi):

11:40-12:00     Komandu-dalībnieku reģistrācija

12:00-12:15     Atklāšana

12:15-12:50     Rakstveida komandu spēles “Sava spēle” atlases raunds

13:00-14:30     Čempionāta I un II tūres spēles

14:30-15:30     Pusdienu pārtraukums

15:30-17:00     Čempionāta III un IV tūres spēles

17:00-17:45     Apelāciju iesniegšana un izskatīšana, “Erudītu kvarteta” fināla raunds, mierinājuma spēles 

17:45-18:00*  “Erudīcijas pingpongs” (nepieciešamības gadījumā)
18:00*             Čempionāta rezultātu apkopošana un uzvarētāju apbalvošana.

* Gadījumā, ja netiek iesniegtas apelācijas/nenotiek “pingpongs”, apbalvošana var tikt pārcelta uz agrāku laiku.

Sīkāka informācija un organizatoru kontakti atrodami šeit.

 

Izvēlēties produktu
Maksājuma summa
EUR
Vārds, Uzvārds
E-pasts