TSI norisinājusies starptautiskā konference „Reliability and Statistics in Transportation and Communication” | TSI

Your question

Mēs būsim priecīgi atbildēt uz visiem Jūsu jautājumiem!

TSI norisinājusies starptautiskā konference „Reliability and Statistics in Transportation and Communication”

http://www.tsi.lv/sites/default/files/styles/news_display_small/public/editor/news/real_stat_1.jpg?itok=3PkI_6um

Transporta un sakaru institūtā (TSI) norisinājusies ikgadējā starptautiskā konference „Drošība un statistika transporta un komunikāciju jomā” („Reliability and Statistics in Transportation and Communication”). Uz trīs dienām institūts bija kļuvis par vietu, kurā spraigas diskusijas risina pētnieki  un profesionāļi no dažādām pasaules valstīm.

Lekcijas plenārsēde tika atklāta ar profesora Jurija Paramonova (Юрий Парамонов) ziņojumu – viņš ir viens no profesora Haima Kordonska (Khaim Kordonsky) – zinātnisko pētījumu aizsācēja statistikas un drošības jomā skolniekiem un sekotājiem un kura piemiņai tradicionāli tiek veltīta šī konference.

Konferences dalībnieki apsprieda transporta sistēmu drošības un efektivitātes, loģistikas procesu analītikas un modelēšanas galvenās problēmas un sasniegumus, apzināja informācijas tehnoloģiju attīstības un integrēšanas principus transporta un loģistikas jomā un to nozīmi tā saukto „gudro pilsētu” veidošanās procesā.

Lielu interesi izraisīja grieķu profesora Nikosa Komninosa (Nicos Komninos) uzstāšanās – viņš ir Saloniku Aristoteļa universitātes pētījumu laboratorijas pilsētas un reģionālo inovāciju jomā (URENIO) izveidotājs un vadītājs, vairāk nekā 100 pētniecisko projektu dažādu Eiropas programmu ietvaros, tajā skaitā Interreg, FP7 koordinators, kā arī vairāk nekā 12 monogrāfiju autors.

Savā ziņojumā “Intelligent Cities and Intelligent Transportation Systems: Linking Two Research Agendas” profesors dalījās ar idejām, kas ir saistītas ar „gudro pilsētu” un tehnoloģisko parku koncepcijas attīstīšanu.

Intervija ar profesoru Nikosu Komninosu pieejama šeit.

Konferencē piedalījās zinātnieki no Grieķijas, Vācijas, Igaunijas, Lietuvas, Baltkrievijas un citām valstīm. Klātesošo lielu interesi raisīja Žilinas universitātes RFID aplikāciju pētnieku grupas vadītāja Juraja Vaculika (Juraj Vaculík), poļu profesora Jaceka Mazurkeviča (Jacek Mazurkiewicz), Nacionālās pētniecības universitātes Ekonomikas augstskolas profesora Valērija Lukinska (Валерий Лукинский) no Sanktpēterburgas, Nacionālās pētniecības universitātes Ekonomikas augstskolas profesora Viktora Sergejeva (Виктор Сергеев) no Maskavas un citu ne mazāk nozīmīgu ekspertu uzstāšanās.

Ne mazāk interesanta bija Tallinas tehnoloģiju universitātes un Vismāras universitātes profesora Gunāra Prauzes (Gunnar Prause) uzstāšanās „Controlling Concepts for Green Transport Corridors”, kurā tika izskatīts „zaļā” koridora Austrumi-Rietumi, kas savieno Zviedrijas dienvidus, Lietuvu, Baltkrieviju un Ukrainu (EWTC), piemērs. Profesors arī atzīmēja, ka par galveno sākumpunktu visu iniciatīvu „zaļo” koridoru jomā ir kļuvis programmas Interreg IIIB "LogOn Baltic" projekts, kas tika realizēts 2006. un 2007. gadā un ir vērsts uz loģistikas statusa izveidošanos Baltijas jūras reģionā pēc Eiropas savienības paplašināšanās 2004. gadā.

Nozīmīgi ir tas, ka šajā projektā piedalījās arī zinātnieki no TSI.

Transporta sistēmu attīstības jautājums, it īpaši „zaļo” transporta koridoru jomā, tradicionāli ir viens no apspriestākajiem konferences populārākajā sadaļā „Transport Systems”. Tajā ar saviem ziņojumiem uzstājās Viļņas Ģedimina tehniskās universitātes profesori Ramūnas Palšaitis (Ramūnas Palšaitis) un Darius Bazaras (Darius Bazaras), TSI profesors Igors Kabaškins (Игорь Кабашкин) un RTU profesors Jurijs Merkurjevs (Юрий Меркурьев) no Latvijas, kā arī citi šīs jomas eksperti.

Īpašu uzmanību izsauca arī uzstāšanās sadaļā „Inteliģentās transporta sistēmas”. Tieši šajā jomā savus pētījumus pozicionē TSI zinātnieki. Tika prezentēti Eiropas projekta SVARI rezultāti, šis projekts noslēdzās šogad un tā ietvaros institūts iesniedza pieteikumu patentam. Pētnieku grupa no Brno (Transporta pētniecības centrs (CDV)) ar Mareku Ščerbu (Marek Ščerba) priekšgalā iepazīstināja konferences dalībniekus ar projektu Polite un ViaZONE rezultātiem.

Projekts ViaZONE ir veltīts transporta plūsmu harmonizēšanai un autoceļu caurlaidspējas paaugstināšanai ar izstrādātās portatīvās satiksmes vadības sistēmas palīdzību.

Daudz interesantu ziņojumu izskanēja sadaļā „Transporta un loģistikas sistēmu modelēšana”, kur nesen TSI zinātņu doktora grādu ieguvušie Jeļena Jurševiča (Елена Юршевич), Mihails Savrasovs (Михаил Саврасов) un citi zinātnieki apsprieda jaunākās idejas un principus, kas tika saistīti ar viņu doktora darbu pētījumu tēmām.

Viens no foruma viesiem bija arī Eiropā atzīts loģistikas eksperts, starptautiskā biznesa profesors vācietis Gunnars Prause (Gunnar Prause), kurš šobrīd strādā Tallinas Tehnoloģiskās universitātes Ekonomikas un biznesa administrācijas skolā. Intervija ar profesoru Gunnaru Prausi ir pieejama šeit

Ja mēģināsim izcelt interesantāko uzstāšanos, nāksies nosaukt tās visas, jo neinteresantu uzstāšanos konferencē gluži vienkārši nebija. Tādēļ visi, kas kādu iemeslu dēļ nevarēja piedalīties konferencē, var iepazīties ar ziņojumiem mūsu interneta vietnes sadaļā „Zinātne”, „Konferences un semināri”.

Fotogalerija

Izvēlēties produktu
Maksājuma summa
EUR
Vārds, Uzvārds
E-pasts