TSI doktoranti un studenti piedalās 10. Starptautiskajā praktiskajā seminārā loģistikā, kas zinātnes nedēļas laikā notieka Magdeburgā!

http://www.tsi.lv/sites/default/files/styles/news_display_small/public/editor/news/img_2342.jpg?itok=2EHsuyaq

Jau desmito gadu pēc kārtas doktorantiem, kas veic pētījumus loģistikas jomā, Magdeburgā tiek rīkots seminārs, kuru organizē Otto von Guericke University Magdeburg sadarbībā ar Fraunhofer IFF. Šogad ar ALLIANCE projekta atbalstu seminārā varēja piedalīties arī TSI doktoranti un pasniedzēji.

Desmitajā jubilejas seminārā piedalījās zinātnieki no septiņām valstīm - Ungārijas, Ukrainas, Kubas, Latvijas, Vācijas, Francijas un Grieķijas. Ar savām prezentācijām  uzstājās 17 doktoranti, tajā skaitā arī četri no TSI.

Pēc prezentācijām ziņojumi tika diezgan detalizēti apspriesti to specifikai atbilstošās, speciāli izveidotās zinātnieku grupās, un doktoranti saņēma daudz vērtīgu komentāru un ieteikumu par turpmāko pētniecisko darbību.

Tā kā piedalīšanās seminārā bija daļa no plānotās zināšanu apmaiņas programmas projekta ALLIANCE ietvaros, mēs iztaujājām semināra dalībnieci – programmas “Telemātika un loģistika” 2.kursa doktoranti Evelīnu Budiloviču, kas jau no paša sākuma aktīvi piedalījās visos projekta ALLIANCE pasākumos.

“Mana zinātniskā darba tēma ir “Research the Concept of Sustainability Development to Transportation Planning and Decision Making in case of Multimodal Public Transport System Implementation (Riga case study)”. Jau pašā projekta sākumā es sapratu, ka piedaloties visos pasākumos, kurus piedāvā šis projekts, es varu iegūt daudz interesantu ne tikai zinātnisku, bet arī praktisku zināšanu.

Pagājušajā gadā es piedalījos starptautiskā konferencē par ilgtspējīgu mobilitāti Volosā (Grieķija) un pirmajā transporta plānošanas skolā, pēc tam oktobrī Rīgā – TSI konferencē  “RelStat’16” jau uzstājos ar savu pirmo pētījumu rezultātiem. Pēc tam mana zinātniskā vadītāja profesore Irina Jackiva (TSI) piedāvāja man pastrādāt kopā ar citiem jaunajiem zinātniekiem no Grieķijas, kuriem ir pieredze šāda veida pētījumos, un veikt apkalpošanas kvalitātes salīdzinājumu pasažieru terminālos Latvijā un citās Eiropas valstīs. Man parādījās otrs vadītājs no Grieķijas - Dr. Giannis Adamos (University of Thessaly), kā arī divi komandas biedri – doktoranti no Grieķijas. Kopā ar viņiem mēs izstrādājām anketu servisa kvalitātes izpētei Rīgas Starptautiskajā autoostā un maijā sadarbībā ar TSI studentiem veicām pasažieru aptauju.

Pirmais redzamais sadarbības rezultāts bija pētījums par tēmu “Accessibility on long-distance terminals: Case study Riga Coach International Terminal” un par zinātniskās publikācijas līdzautoriem par šo tēmu kļuva kolēģi no Grieķijas - Giannis Adamos, Maria Tsami un Vissarion Magginas. Tika nolemts, ka publikāciju doktorantu seminārā Vācijā prezentēšu es. Bija saviļņojoši, taču vienlaikus arī ļoti interesanti – prezentēt starptautiskas komandas darbu.

Pasākuma laikā citu doktorantu vadītāji un citi jaunie zinātnieki deva doktorantiem padomus un ieteikumus zinātniskās darbības turpināšanai un rezultātu uzlabošanai. Ko es sapratu? To, ka strādājot šādā starptautiskā komandā iespējams iegūt daudz lielāku komunikācijas pieredzi, pārņemt labāko no tā, kas ir citos zinātniskajos institūtos, un vēl labāk saprast, ka pie mums ir vislabāk! Un tas viss notiek daudz ātrāk. Novēlu visiem izmēģināt savus spēkus šādā starptautiskā sadarbībā”. 

Fotogalerija

Izvēlēties produktu
Maksājuma summa
EUR
Vārds, Uzvārds
E-pasts