Starp TSI un Izglītības un zinātnes ministriju ir parakstītās vienošanās par labu praksi ārvalstu studējošo piesaistē

http://www.tsi.lv/sites/default/files/styles/news_display_small/public/editor/news/img_0361.jpg?itok=puYVTn8U

Šodien, 2017.gada 17. novembrī, izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis un Transporta un sakaru institūta (TSI) rektora v.i. Juris Kanels parakstīja vienošanos par labu praksi ārvalstu studējošo piesaistē un studiju nodrošināšanā. Parakstot šo vienošanos, TSI apņemas izvirzīt studiju kvalitāti par galveno kritēriju darbā ar ārvalstu studentiem. Studiju programmu un studiju pieredzes kvalitāte ir pamats Latvijas augstskolu un augstākās izglītības reputācijai, un augstākās izglītības eksportam.

Vienošanās paredz pasākumus, kas nodrošinās augstu labās prakses standartu ārvalstu studentu piesaistē un studiju procesā. Augstskolām, kas nodrošina šo standartu, būs dotas iespējas piedalīties valsts līmeņa starptautiskajos pasākumos un ārvalstu vizītēs.

Pieaugot ārvalstu studentu skaitam Latvijā, ir svarīgi ilgtermiņā sekmēt Latvijas augstākās izglītības tēlu, nodrošinot kvalitatīvu ārvalstu studiju piesaistes procesu un kvalitatīvas studijas. Vienošanās projektu ministrija izstrādāja sadarbībā ar augstākajā izglītībā un augstākās izglītības eksportā iesaistītajiem sadarbības partneriem un citām ministrijām, nodrošinot visu iesaistīto pušu saskaņotu rīcību.

Ārvalstu studenti Latvijā veido 10% no kopējā studentu skaita. Pēdējo trīs gadu laikā ārvalstu studentu skaits ir pieaudzis par 82% - no 4457 studentiem 2014./2015.studiju gadā līdz 8137 2016./2017.studiju gadā.

 

Izvēlēties produktu
Maksājuma summa
EUR
Vārds, Uzvārds
E-pasts