Spēlēt Latvijas Skolu šaha olimpiādes finālā Rīgā ieguvuši 18 kurzemnieki

http://www.tsi.lv/sites/default/files/styles/news_display_small/public/editor/news/shutterstock_505874380.jpg?itok=__V2VYC8

Ventspilī, Latvijas Skolu šaha olimpiādes Kurzemes reģiona finālā noskaidroti 18 stiprākie skolēni, kuri 15. maijā piedalīsies Latvijas finālā Rīgā, Juglas vidusskolā.
“Latvijas Skolu šaha olimpiādes finālā Kurzemē tikās 83 Kuldīgas, Ventspils, Liepājas, Rucavas, Grobiņas, Kandavas, Talsu un Dundagas skolēni. Sacensībās valdīja īsts sacensību gars, īpaši spraigas cīņas norisinājās vecākajā grupā, kurā gan piedalījās tikai 6 skolēni, tāpēc katrs gūtais puspunkts bija jo īpaši svarīgs,” komentē Latvijas Skolu šaha olimpiādes koordinatore Nellija Maklakova: “Pēc pirmā reģiona fināla bērnu acīs redzētais prieks, aizrautīgā treneru un vecāku līdzi jušana dod pārliecību, ka Latvijas skolu jaunatnei izdevies noorganizēt tiešām vērtīgus šaha svētkus, kuri turpināsies vēl četros reģionu finālos un Latvijas finālā Rīgā.”

 

10.-12. klašu grupā tiesības piedalīties Latvijas Skolu šaha olimpiādes finālā Rīgā izcīnīja:

Zēniem

1. Zeņko Vladimirs, Liepājas 2. vidusskola (4,5 punkti)
2. Rolavs Emīls Toms, Grobiņas ģimnāzija (3,5 punkti)
3. Gudkovs Artjoms, Liepājas 2. vidusskola (3,5 punkti)

Meitenēm

1. Kučuhidze Marika, Ventspils 3. vidusskola (2 punkti)
2. Brigmane Līga, Talsu Valsts Ģimnāzija (1 punkti)
3. Strazdiņa Laura, Kuldīgas MHZV (0,5 punkti)

5.- 9. klašu grupā tiesības piedalīties Latvijas Skolu šaha olimpiādes finālā Rīgā izcīnīja:

Zēniem

1. Ļeonovs Gļebs, Liepājas 7. vidusskola (6,5 punkti)
2. Krūmiņš Kārlis, Kuldīgas VPĢ (6 punkti)
3. Špaks Ričards, Liepājas 6. vidusskola (5 punkti)

Meitenēm

1. Imanova Emīlija, Liepājas 2. vidusskola (6,5 punkti)
2. Bagātā Elīna, Liepājas 5. vidusskola (6,5 punkti)
3. Āboltiņa Valērija, Nikola Kuldīgas Centra vidusskola (4 punkti)

1.- 4. klašu grupā tiesības piedalīties Latvijas Skolu šaha olimpiādes finālā Rīgā izcīnīja:

Zēniem

1. Grīnerts Emīls, Dundagas vidusskola (6,5 punkti)
2. Proščenko Mihails, Ventspils 2. vidusskola (5,5 punkti)
3. Pujēns Tālrīts, Grobiņas sākumskola (5,5 punkti)

Meitenēm

1. Urbāne Elīna, Kuldīgas MHZV (6 punkti)
2. Benta Jana, Oskara Kalpaka Liepājas 15. vidusskola (5,5 punkti)
3. Ruņģevica Paula, Kuldīgas pamatskola (5 punkti)

Simultanta spēlē ar Latvijas čempioniem šahā vēlas piedalīties katrs

Latvijas Skolu šaha olimpiādes Kurzemes finālu bagātināja Latvijas 2017. gada čempioni šahā – sieviešu čempione Linda Krūmiņa un vīriešu čempions Artūrs Bernotas. Viņi katrs 15 bērniem pasniedza simultanta spēli, uz kurām tika aicināti bērni no ikvienas olimpiādē startējošās pilsētas, turklāt spēlēt gribētāju bija daudz. Spēle ilga stundu, un pēc tās tika skaitīta atlikušo figūru vērtība, attiecīgi piešķirot rezultātu pēc to materiālā pārsvara.
Spēlē ar Artūru Bernotas no 15 bērniem vienam jaunajam spēlētājam, bet ar Lindu četriem izdevās vienoties par neizšķirtu rezultātu, bet pārējiem gan nācās atzīt Latvijas čempionu pārākumu. Drošākie bērni palūdza arī abu Latvijas čempionu šahā autogrāfus, kopā nofotografējās.
Savukārt Kurzemes reģiona treneri bija gandarīti par iespēju tik daudziem skolēniem piedalīties Latvijas Skolu šaha olimpiādes organizētajā turnīrā, un gan viņi, gan bērni īpaši novērtēja skaistās piemiņas veltes, loģisko domāšanu attīstošos kāršu komplektus, veselīgās un uzturvielām bagātīgās brokastu pārslas, un skaistās medaļas gan godalgotajām vietām, gan visiem dalībniekiem treneriem, tiesnešiem, ko sarūpēja Transporta un sakaru institūts, MILZU un Brain Games. Savukārt Latvijas čempioni šahā uzdāvināja skolēniem pašu sarakstītus piemiņas diplomus ar savu parakstu, kā arī atbalstītāja Transporta un sakaru institūta piemiņas veltes – Yo-yo.
Vairāki Kurzemes reģiona treneri atzinuši, ka bērni bieži netiek apdāvināti ar balvām vai medaļām, bet šoreiz brauca mājās lepni – katrs ar medaļu un diplomu no pirmās Latvijas Skolu šaha olimpiādes – lai ar vērienīgajās sacensībās nopelnīto palepotos ne tikai ģimenēm, bet arī klases biedriem un skolotājiem.
Par mājiniekiem – ventspilniekiem īpaši lepna ir viņu trenere Ilze Burkevica, kurai patīkamu pārsteigumu sagādāja audzēknis Mihails Proščenko 1.-4. klašu grupā zēniem iegūstot 2.vietu un Marika Kučuhidze, pārliecinoši iegūstot 1. vietu 10.-12. klašu grupā meitenēm. Abi šie skolēni ieguva tiesības spēlēt arī Latvijas Skolu olimpiādes šahā finālā.

Latvijas Skolu šaha olimpiādes fotogrāfijas no Kurzemes fināla pieejamas šeit (autors Gunārs Gertners).
 

Izvēlēties produktu
Maksājuma summa
EUR
Vārds, Uzvārds
E-pasts