Programmai “Erasmus” 30 gadi!

http://www.tsi.lv/sites/default/files/styles/news_display_small/public/editor/news/111_2.jpg?itok=K6PfJymx

2017.gada 13.jūnijā programma “Erasmus” atzīmē savu 30 gadu jubileju. Tas ir nozīmīgs notikums visai Eiropai. “Erasmus” ir viena no veiksmīgākajām Eiropas Savienības programmām. Skaitļi liecina par programmas rekordlielo dalībnieku skaitu.

Nu jau trīsdesmit gadu garumā programma piedāvā iespēju, pirmkārt, jauniešiem, pateicoties braucieniem uz ārzemēm, iegūt jaunu pieredzi un paplašināt savu redzesloku. Tas, kas 1987.gadā sākās kā samērā pieticīga studentu mobilitātes programma, kurā pirmajā gadā piedalījās vien 3200 cilvēku, šo 30 gadu laikā ir attīstījusies par īstu flagmani, kurā ik gadu piedalās gandrīz 300 000 augstākās izglītības iestāžu studentu. Turklāt šī programma ir kļuvusi daudz plašāka – tagad tās ietvaros var iziet apmācību un profesionālo sagatavošanu gan augstskolu, gan tehnisko koledžu audzēkņi, darbojas jauniešu apmaiņas programmas visās izglītības, profesionālās sagatavošanas, jauniešu politikas un sporta jomās.

Programmas dalībnieku atsauksmes liecina par to, ka laiks, kuru jaunieši pavadījuši ārzemēs programmas “ERASMUS+” ietvaros, nav pagājis velti: 94% dalībnieku apliecina, ka to profesionālās iemaņas ir augušas, bet 80% uzskata, ka programma sniedz tiem jaunas darba iespējas. Katrs trešais students, kas programmas “ERASMUS+” ietvaros izgājis sagatavošanos ārzemēs, ir saņēmis piedāvājumu turpināt darbu kompānijā, kura to ir uzņēmusi.

Esi drosmīgs, piedalies!

Sīkāk šeit.

Izvēlēties produktu
Maksājuma summa
EUR
Vārds, Uzvārds
E-pasts