Piektdien, 31. maijā Transporta un sakaru institūtā (TSI) norisinājās vieslekcija „Populisms kā pasaules vīzija un sociālā kustība”. Pētniecības problēmas prezentēja Maria Marchevskaya-Ritko, politoloģijas un reliģisko pētījumu profesore. | TSI

Your question

Mēs būsim priecīgi atbildēt uz visiem Jūsu jautājumiem!

Piektdien, 31. maijā Transporta un sakaru institūtā (TSI) norisinājās vieslekcija „Populisms kā pasaules vīzija un sociālā kustība”. Pētniecības problēmas prezentēja Maria Marchevskaya-Ritko, politoloģijas un reliģisko pētījumu profesore.

http://www.tsi.lv/sites/default/files/styles/news_display_small/public/editor/news/img_5574_3_copy.jpg?itok=lARS4bXv

Piektdien, 31. maijā Transporta un sakaru institūtā (TSI) norisinājās vieslekcija „Populisms kā pasaules vīzija un sociālā kustība”. Pētniecības problēmas prezentēja Maria Marchevskaya-Ritko, politoloģijas un reliģisko pētījumu profesore.

Populisms ir aktuāls temats, par kuru tiek diskutēts vairāku gadu garumā. Tas kalpo kā veids dažādu politisko parādību interpretēšanai.

Maria Marchevskaya-Ritko: „Populisma identificēšana un novērtēšana ir viens no sarežģītākajiem uzdevumiem, ar kuriem saskaras sociologi. Terminam "populisms" nav vienas noteiktas definīcijas. Tās izmantošana ietver dažādas nozīmes atkarībā no konteksta. Problēmu sarežģī arī fakts, ka populisma vēsturē atspoguļoti atsevišķu valstu un civilizāciju sociālie, politiskie, ekonomiskie un kultūras apstākļi. Populisms ir dabiski eklektisks tā raksturotā pasaules redzējuma dēļ, jo tas var būt pieņemams dažādu sociālo grupu vidū. Tāpēc populisms uzsver nacionālistu idejas un godina sabiedrības/nācijas/tautas izvirzītās vērtības kā nacionālās identitātes pamatu. Jaunas masu apziņas veidošanā svarīgu pozīciju ieņem dzimtās kultūras godināšana. Pastāv tendence, ka populisms mēdz veidot dažādas sociālās un politiskās kustības. Populistisko kustību var raksturot kā masveida sociāli-politisko kustību, kas veidojas reaģējot uz esošo valsts situāciju un aicinot tās radikālām pārmaiņām”.

Maria Marchevskaya-Ritko, politoloģijas un reliģisko pētījumu profesore; Politoloģijas katedras vadītāja (Politikas zinātnes fakultāte, Marijas Kirī-Sklodovskas universitāte, Ļubļina, Polija); Starptautiskās Politikas zinātnes asociācijas (IPSA, kopš 2018. gada; Prezidente 2012–2018); Politiskās socializācijas un izglītības pētniecības komitejas (RC21) vice-prezidente; Annales UMCS K nodaļas galvenā redaktore: Politoloģija.

Galvenās pētniecības tēmas: tiešā demokrātija, populisms, reliģija un politika, politiskās un sociālās kustības, jaunas sociālās kustības.

Fotogalerija

Izvēlēties produktu
Maksājuma summa
EUR
Vārds, Uzvārds
E-pasts