Pavasara festivāls “Novruz 2017” Rīgā | TSI

Your question

Mēs būsim priecīgi atbildēt uz visiem Jūsu jautājumiem!

Pavasara festivāls “Novruz 2017” Rīgā

http://www.tsi.lv/sites/default/files/styles/news_display_small/public/editor/news/16933694_1423281971049915_2087596821_n.jpg?itok=hzbqFqUr

Pagājušajā svētdienā (2017.gada 26.martā) Rīgā norisinājās otrais starptautiskais Baltijas tautu draudzības festivāls “Novruz” (https://www.facebook.com/events/1855571561382047/).

Šogad par festivāla viesiem kļuva tādu kultūru pārstāvji kā tatāri, baškīri, kabardīnieši, kazahi, tadžiki, jakuti, gruzīni, nepālieši, krievi un latvieši, irāņi, kirgīzi, sīrieši, turki un daudzu citu.

Festivāla viesus un dalībniekus savās telpās viesmīlīgi uzņēma Transporta un sakaru institūts (TSI), kas bija viens no pasākuma līdzorganizatoriem. Galvenais festivāla organizators un koordinators ir Latvijas Tatāru-baškīru kultūras biedrības “Čišma” pārstāvis Ramils Kadirovs un festivāla organizatore – koordinatore Ilona Thagazitova (Igaunijas kabardīniešu dejas ansamblis “Terek”).

Uz jaunā gada sagaidīšanu pēc irāņu un tjurku tautu astronomiskā saules kalendāra bija sapulcējušies vairāk nekā 350 viesu un 150 dalībnieku.

Festivāla ietvaros oriģinālvalodās skanēja dzeja un Austrumu dziesmas, tika demonstrētas dažādu tautu dejas un tautas amatnieku darinājumi, norisinājās konkursi un tika degustēti pašu dalībnieku gatavoti nacionālie ēdieni. Svētkos neizpalika arī tradicionālais Austrumu ēdiens – plovs, kas ar Uzbekistānas vēstniecības atbalstu tika pagatavots lielā kazanā.

Svētku dalībnieki: Gaiša Ahmetzjanova, Raihans Galijeva, Valērijs Buļs (Latvijas Tatāru-baškīru kultūras biedrības ansamblis), Fanija Kadirova (tatāru dejas), Vasīlija Bahtalijeva (Pamiras dejas), ansamblis “Kaukāzs” (gruzīnu-adžāriešu dejas), “ČORON” (Latvijas jakutu biedrība), “Terek” (kabardīniešu deju ansamblis), Oibeks Butunovs (dzeja uzbeku valodā, ar rokām darināti tepiķi), Madina Kasimova (uzbeku dejas), “Orhan” (azerbaidžāņu svētdienas skola, azerbaidžāņu dejas), Mevlana (Sima, derviši), Rinats Faizovs (dziesmas tatāru un kazahu valodās), Rina Hamitova (baškīru dejas), Minhajata Gimaldinova (tatāru dziesmas), “Sakalas bērni” (mūzikls par Austrumu un tautas motīviem), “Irides” (radošā studija, dziesmas, dejas), Andžaruls Hans (Nepālas kultūra) un daudzi citi.

Festivāla īpašais viesis – grupa “Manzur” no Buhāras (Uzbekistāna).

Uz tikšanos nākamgad!

 

Izvēlēties produktu
Maksājuma summa
EUR
Vārds, Uzvārds
E-pasts