Parakstīts saprašanās memorands par sadarbību starp TSI un UWE | TSI

Your question

Mēs būsim priecīgi atbildēt uz visiem Jūsu jautājumiem!

Parakstīts saprašanās memorands par sadarbību starp TSI un UWE

http://www.tsi.lv/sites/default/files/styles/news_display_small/public/editor/news/untitled-3.gif?itok=HNai7cd4

2020. gada 11. maijā Transporta un sakaru institūts (TSI) parakstīja saprašanās memorandu ar Rietumanglijas Universitāti (UWE) ar mērķi veicināt akadēmisko sadarbību un apmaiņu starp šīm institūcijām, kā arī dubultā diploma programmu attīstīšanu dažādās akadēmiskajās jomās, tajā skaitā datorzinātnēs un aviācijā.

Transporta un sakaru institūts (Latvijas Republika) un Rietumanglijas Universitāte (Lielbritānija)  ir parakstījuši saprašanās memorandu ciešas sadarbības uzsākšanai, kas ietver akadēmisko darbību, sadarbību pētniecības jomā, mācību programmu un studentu pieredzes internacionalizāciju. TSI Datorzinātņu un telekomunikāciju fakultāte un UWE Vides un tehnoloģiju fakultāte ir vienojušās apvienot savus spēkus datorzinātņu un aviācijas jomās, un sadarboties, lai paplašinātu akadēmiskās un pētniecības iespējas abu fakultāšu studentiem un pasniedzējiem.

Latvijas Republikas ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs ir uzsvēris uzsāktās sadarbības vērtību, sakot: “Esmu ļoti iepriecināts, ka viena no Lielbritānijas vadošajām universitātēm izvērš savu darbību Latvijā un ir nodibināta stratēģiskā partnerība starp Transporta un sakaru institūtu un Rietumanglijas Universitāti. Šī ir partnerība, kuru Ekonomikas ministrija pilnībā atbalsta, un tā atbilst mūsu iecerei kļūt par augstākās IT izglītības izcilības centru Baltijas valstīs. Es apsveicu abas puses un sagaidu pozitīvus rezultātus no šīs partnerības”.

Partnerība starp TSI un UWE izpaudīsies dubultā diploma programmu izveidē, kuras tiks realizētas Latvijā. Tas ļaus studentiem iegūt divus starptautiski atzītus diplomus – vienu no TSI un otru no UWE. Sadarbība starp divām augstskolām piesaistīs ārvalstu studentus no visas pasaules un sagatavos absolventus, kuri atbildīs darba devēju prasībām gan Latvijā, gan plašākā reģionā.

Lielbritānijas vēstnieks Latvijā, Viņa Ekselence Kīts Šenons atzīmēja sadarbības nozīmīgumu, sakot: “Es silti sveicu šo daudzsološo partnerību starp TSI un UWE, kas pavērs plašākas studiju un pētniecības iespējas. Šis ir lielisks piemērs Lielbritānijas augstākās izglītības un zinātnes sektora sadarbībai ar starptautiskiem partneriem izglītības, pētniecības, zinātnes un tehnoloģijas projektos”.

Augstskolas sākotnēji apvienos savus spēkus datorzinātnēs, robotikā un aviācijā, lai sniegtu ievērojamu ieguldījumu nacionālās pētniecības prioritārajās jomās, sekmējot šo nozaru attīstību un izveidojot inovatīvas studiju programmas. Augstskolas plāno paplašināt partnerību, iekļaujot arī citas jomas, tostarp inženierzinātnes un loģistiku.

“Stratēģiskās partnerības kļūst par arvien nozīmīgāku izglītības sastāvdaļu. TSI spēlē nozīmīgo lomu Latvijas ekonomiskās attīstības procesā kā jaunu zināšanu avots un kā IT absolventu audzinātājs. Latvijai ir iespēja pozicionēt sevi kā valsti, kurā cilvēki var iegūt starptautiska līmeņa izglītību, kas ļaus izveidot veiksmīgu karjeru IT industrijā. Lai palielinātu augsta līmeņa informācijas tehnoloģiju absolventu skaitu Latvijā, IT izglītības fonds ir radījis Baltijas IT Sabiedrību (BITS) – IT izglītības platformu, kas palīdzēs Latvijas augstskolām piesaistīt ārvalstu studentus savām programmām. BITS platforma apvieno labākās IT studiju programmas dažādās Latvijas augstskolās”, saka Maksims Jegorovs, IT izglītības fonda valdes priekšsēdētājs un “Accenture” vadītājs Latvijā.

Transporta un sakaru institūts tika dibināts 1999. gadā, un šodien ir lielākā privātā tehniskā augstskola Latvijas Republikā. TSI ir plaši atzīts kā privātā STEM augstskola. TSI piedāvā akadēmiskās un profesionālās izglītības programmas tādās jomās kā datorzinātnes, elektronika un telekomunikācijas, transports un loģistika, aviācijas transports un vadībzinātne, un nodrošina bakalaura, maģistra un doktora grāda studiju programmas. TSI sniedz plašu pētniecības un konsultāciju pakalpojumu klāstu saviem biznesa un sadarbības partneriem. Tas ir uzsācis transformācijas stratēģijas īstenošanu ar mērķi internacionalizēt savas studiju programmas un pētniecību, lai kļūtu par vadošo privāto tehnisko augstskolu Baltijas jūras reģionā.

Rietumanglijas Universitāte ir moderna un dinamiska augstskola, kas atrodas Bristoles tuvumā, ar mūsdienīgi aprīkotām, starptautiska līmeņa studiju telpām un aprīkojumu. Augstskola ir plaši pazīstama ar savām saiknēm ar vadošajām starptautiskajām kompānijām, tādām kā Airbus, un ar savu pētījumu kvalitāti. Augstskolā studē vairāk kā 30 tūkstoši studentu, un tā piedāvā vairāk kā 600 programmu dažādos studiju virzienos. Tā ir viena no lielākajām un pazīstamākajām universitātēm Lielbritānijā. Universitātei tika piešķirts zelta TEF statuss jaunākajā valdības augstskolu reitingā, kas ir augstākais reitings Apmācības izcilības un studentu rezultātu sistēmā (Teaching Excellence and Student Outcomes - TEF) 2018.

Transporta un sakaru institūts (Rīga, Latvija) un Rietumanglijas Universitāte (Bristole, Lielbritānija) piektdien, 19. jūnijā, rīkos preses konferenci,  lai pasludinātu stratēģisko partnerību, kura kļūs par vienu no nozīmīgākajām Lielbritānijas universitāšu partnerībām Centrālās un Austrumeiropas reģionā, iekļaujot sevī dubultā diploma studiju programmas un akadēmisko sadarbību dažādās jomās, sākot ar datorzinātnēm un aviāciju.

Preses konference notiks Transporta un sakaru institūtā, Lomonosova ielā 1 (k-3), Rīgā, Latvijā, plkst. 10.00. Tajā piedalīsies Latvijas Republikas ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs, Lielbritānijas vēstnieks Latvijā V.E. Kīts Šenons, “Accenture Latvia” vadītājs un IT izglītības fonda valdes priekšsēdētājs Maksims Jegorovs, kā arī abu augstskolu pārstāvji.

Seko līdzi preses konferencei tiešsaistē:
https://www.youtube.com/watch?v=PNixhTasVT4&feature=youtu.be

 

Izvēlēties produktu
Maksājuma summa
EUR
Vārds, Uzvārds
E-pasts