Par aviācijas nozares attīstību! | TSI

Par aviācijas nozares attīstību!

http://www.tsi.lv/sites/default/files/styles/news_display_small/public/editor/news/dsc_6243.jpg?itok=A4wIZ0_R

Šī gada 10. janvārī ar Transporta un sakaru institūts parakstīja sadarbības līgumu ar Latvijas Aviācijas Asociāciju, Rīgas Aeronavigācijas institūtu un Rīgas Tehnisko universitāti, kurā puses apņemas veicināt Latvijas aviācijas inovatīvās pētniecības attīstību un viedokļu līderību Eiropas aviācijā, kā arī organizēt ikgadēju aviācijas nozarei veltītu konferenci.

Rīgas Aviācijas foruma zinātniskā konference 2020. gada 21. maijā norisināsies pirmo reizi. Konferences organizatori, sadarbojoties ar tās galveno atbalstītāju airBaltic, šogad par konferences vadmotīvu izvirzījuši aviācijas ilgtspējīgas attīstības jautājumus.

Konferences laikā ir paredzēts organizēt arī vairākas meistarklases, kuras vadīt tiks aicināti pasaules mērogā pazīstami zinātnieki. Konferencē tiek aicināti uzstāties pētnieki, kuru zinātniskā darbība ir saistīta ar aviācijas tematiku, sākot no vadībzinībām un tālvadības gaisa kuģu izstrādes, līdz pat matemātiskās modelēšanas un ekonometrisko metožu pielietojumam aviācijā.

Lai veicinātu zinātnisko darbu prezentācijas, labākie darbi tiks publicēti Viļņas Ģedimina universitātes izdotajā zinātniskajā žurnālā Aviation, kas ir indeksēts starptautiskajās zinātniskajās datu bāzēs SCOPUS, WoS un citās.

Rīgas Aviācijas foruma zīmols jau ir ieguvis starptautisku atpazīstamību. Mūsu turpmākais izaicinājums ir veicināt jaunu, ar aviācijas nozari saistītu promocijas darbu izstrādi Latvijā. Zinātniskās konferences organizēšana kopā ar biznesa forumu ir lieliska iespēja jaunajiem zinātniekiem un mācībspēkiem satikties ar vadošajiem nozares uzņēmējiem un dalīties ar idejām, kam vajadzētu veicināt inovatīvu projektu īstenošanu un atbalstīt Latvijas aviācijas konkurētspēju globālajā tirgū,” komentējot sadarbības līguma parakstīšanu, vērtē Latvijas Aviācijas Asociācijas valdes loceklis Artūrs Kokars.

Jaunu aviācijas speciālistu sagatavošana un aviācijai veltīti zinātniskie pētījumi visu 20 pastāvēšanas gadu laikā ir bijusi viena no Transporta un sakaru institūta (TSI) prioritātēm. Mūsu institūts turpina attīstīt šo nozari, un mēs esam lepni būt par vienu no trim augstskolām Latvijā, kura gatavo aviācijas speciālistus. TSI vienmēr ar entuziasmu iesaistās jaunos sadarbības projektos aviācijas nozarē, un tādēļ mums ir liels gandarījums līdzdarboties Rīgas Aviācijas foruma zinātniskās konferences organizācijā un norisē,” zinātniskās konferences rīkošanu komentē TSI rektora v.i. Juris Kanels.

Lai reģistrētos dalībai konferencē, aicinām apmeklēt konferences mājaslapu www.raf2020.lv.

Fotogalerija

Izvēlēties produktu
Maksājuma summa
EUR
Vārds, Uzvārds
E-pasts