LIKTA: viens no turpmākas IKT nozares izaugsmes priekšnoteikumiem ir kompetenti speciālisti | TSI

LIKTA: viens no turpmākas IKT nozares izaugsmes priekšnoteikumiem ir kompetenti speciālisti

http://www.tsi.lv/sites/default/files/styles/news_display_small/public/editor/news/img_8754.jpg?itok=HFnPpeEP

2017.gadā 17.februārī norisinājās “Latvijas Programmētāju dienas” konference. Tās laikā informācijas un komunikācijas tehnoloģijas (IKT) nozares uzņēmumu speciālisti un vadošie eksperti, Latvijas augstskolu mācībspēki un studenti diskutēja par jaunākajām tehnoloģijām un inovācijām, to radītajiem izaicinājumiem ar mērķi celt valsts konkurētspēju un talantīgu Latvijas IKT speciālistu attīstību.

“Varam būt gandarīti par nozares straujo attīstību, taču viens no turpmākas izaugsmes priekšnoteikumiem ir kompetenti speciālisti, uz kuriem nākotnē balstīsies ne tikai nozares, bet arī visas valsts attīstība un konkurētspēja,” konferences atklāšanā uzsvēra Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas (LIKTA) prezidente Signe Bāliņa.

“Accenture Latvia” vadītājs Maksims Jegorovs atgādināja, ka saskaņā ar prognozēm Eiropā līdz 2020.gadam dažādās nozarēs trūks aptuveni 900 tūkstošu IKT speciālistu. Tāpēc nozarei aktuāla šogad būs informācijas tehnoloģiju speciālistu piesaiste. “Sagaidu, ka lielāks akcents tiks veltīts tam, lai IT nozarē vairāk karjeras iespējas redzētu daiļā dzimuma pārstāves. Bieži vien sievietes ir spēcīgas matemātikā, bet vēlāk karjeru izvēlas citā jomā, piemēram, grāmatvedībā, šajā jomā vēlamies mainīt stereotipus un palielināt sieviešu īpatsvaru IT nozarē,” teica Jegorovs, piebilstot, ka sagaida arī plašākas diskusijas valstiskā līmenī par to, kā Latvijā varētu palielināt IT speciālistu skaitu.

Konferencē klātesošie apsprieda arī sadarbības stiprināšanu starp nozari un izglītības iestādēm. Eksperti secināja, ka tehnoloģiju attīstība norit tik strauji, ka mācību procesā nav iespējams iekļaut jaunākās tehnoloģiju inovācijas. Tāpēc nepieciešama ne tikai uzņēmumu iesaiste, bet arī pašu jauno profesionāļu vēlme nemitīgi pilnveidot savas zināšanas, sekojot līdzi aktualitātēm. Pasākuma laikā eksperti apsprieda un diskutēja par tādām tēmām kā drošība digitālajā vidē, lielo datu evolūcija, lietu interneta izplatība un mākslīgais intelekts.

Konferences noslēgumā Latvijas augstskolu studentiem tika pasniegtas lēdijas Adas Lavleisas un Čārlza Bebidža balvas.

“Latvijas Programmētāju dienas”  ietvaros notika virkne meistarklašu arī TSI. Pasākumu ietvaros dalībnieki iepazinās ar rūpnieciskā robota Kuka programmēšanas principiem, balss asistentu “Aleksu” (Amazon Echo “Alexa”, smart device), kompānijas Accenture Latvia izstrādātu inovatīvu produktu, veidoja transporta plūsmas fragmentu ar VISSIM programmatūras palīdzību, kā arī apgūva datormodelēšanas pamatprasmes.

“Latvijas Programmētāju dienas” organizē LIKTA sadarbībā ar Transporta un sakaru institūtu  (TSI), Latvijas Universitāti (LU), Rīgas Tehnisko universitāti (RTU), Latvijas Lauksaimniecības universitāti (LLU), Liepājas Universitāti un Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmiju. Pasākuma partneri: “Accenture Latvia”, “Exigen Services Latvia”, “SQUALIO”, “Tieto Latvia”, “Visma”, “ZZ Dats”. Atbalstītāji: Elektronikas un datorzinātņu institūts, Latvijas IT klasteris, “TestDevLab” un “Telia”.

Pasākums tiek organizēts projekta “Informācijas tehnoloģiju nozares konkurētspējas un eksportspējas paaugstināšana” ietvaros ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansiālu atbalstu.

 

 

Fotogalerija

Izvēlēties produktu
Maksājuma summa
EUR
Vārds, Uzvārds
E-pasts