Lieliski jaunumi no Datorzinātņu un telekomunikāciju fakultātes: Roboti tuvojas, tie ir jau klāt! | TSI

Your question

Mēs būsim priecīgi atbildēt uz visiem Jūsu jautājumiem!

Lieliski jaunumi no Datorzinātņu un telekomunikāciju fakultātes: Roboti tuvojas, tie ir jau klāt!

http://www.tsi.lv/sites/default/files/styles/news_display_small/public/editor/news/6_img_1456small.jpg?itok=fxEHVvUY


Priecājamies paziņot, ka Transporta un sakaru institūts licencējis jaunu profesionālā bakalaura studiju programmu „Robotika”. Uzņemšana jaunajā programmā sāksies 2019. gada vasarā.

Gatavojoties programmas praktisko īstenošanu uzsākt 1.septembrī, fakultāte pašlaik realizē stratēģisko plānu, kurā ietverti tādi svarīgi punkti kā mācībspēku sastāva papildināšana ar ārvalstu viesdocētājiem un nozares speciālistiem, augstas apmācības kvalitātes nodrošināšanai;  bibliotēkas fonda papildināšana ar nepieciešamajiem mācību līdzekļiem angļu valodā; līgumu slēgšanuar uzņēmumiem par grantu piešķiršanu studijām; sadarbības stiprināšana ar pazīstamām starptautiskām augstskolām un šīs jomas lielākajām kompānijām.

Tā ir lieliska iespēja ikvienam kļūt par kvalificētu un pieprasītu speciālistu vienā no visstraujāk augošajām pasaules ekonomikas jomām - robotikā.

Saskaņā ar Starptautiskās robotikas federācijas datiem, pieprasījums pēc dažādu veidu robotiem ik gadu palielinās par 14%. Pieprasījums pēc kvalificētiem darbiniekiem, kas spēj  izstrādāt, projektēt un programmēt robotus, pieaug vēl straujāk.

“Fakultāte lepojas ar savu programmu kvalitāti un savu absolventu panākumiem. Atverot jaunu programmu, mēs radījām papildu iespēju simtiem cilvēku pievienoties lielajai robotu inženieru un izstrādātāju saimei. Robotika ir aizraujoša, tā ir mūsu nākotne!”

Mihails Savrasovs, Datorzinātnes un telekomunikāciju fakultātes dekāns

 

Jaunā studiju programma tika izstrādāta ciešā sadarbībā ar Latvijas un starptautisko uzņēmumu pārstāvjiem, kas ļāva programmu izveidot atbilstoši nozares darba tirgū pieprasītām zināšanām un prasmēm. Programmas licencēšanas laikā eksperti augstu novērtēja programmas struktūru un jauno robotikas centru.

 

“Mēs esam izveidojuši studiju programmu, kas būs konkurētspējīga visā pasaulē.”

Aleksandrs Kraiņukovs, studiju programmas “Robotika” direktors

 

Studentu praktiskās apmācības notiks TSI Telekomunikāciju, elektronikas un robotikas centrā un divās jaunās laboratorijās: Rūpniecības robotu laboratorijā un Autonomo robotu laboratorijā. Laboratorijas atbalsta divas studiju programmas specializācijas: rūpniecības robotika un autonomie roboti.

Rūpniecības robotu laboratorija ir aprīkota ar KUKA, ABB un citiem robotiem. Praktiskās nodarbības vadīs kompānijas RoboLogic SIA darbinieki, kuriem ir ilggadēja darba pieredze robotikas jomā. Praktiskās nodarbības šajā laboratorijā sniegs iespēju studentam kļūt par speciālistu rūpniecības robotu programmēšanā un pielāgošanā (INDUSTRY 4.0).

Mobilo robotu laboratorija paredzēta ikvienam, kas domā inovatīvi un tic, ka roboti spēj būt patstāvīgi. Autonomās robotikas principu apguvei mobilie roboti Khepera IV un Koala, humanoīdie roboti NAO un speciālās programmatūras nodrošinājums tiek izmantots laboratorijas darbos un praktiskajās nodarbībās, sākot ar studiju programmas Robotika pirmā kursa, kā arī studentu kursa un izlaiduma darbu sagatavošanā.

“Šodien robotikas speciālisti ir ļoti pieprasīti visā pasaulē. Transporta un sakaru institūtā ar mūsu atbalstu izstrādātā studiju programma ir unikāla ne tikai Latvijā, bet arī Eiropā.”

Vitālijs Vilims, SIA RoboLogic valdes loceklis

 

Profesionālā bakalaura studiju programma "Robotika"

 

Fotogalerija

Izvēlēties produktu
Maksājuma summa
EUR
Vārds, Uzvārds
E-pasts