Līdz 8. oktobrim t/c ”Domina Shopping” apskatāma ”Accenture” izstāde

http://www.tsi.lv/sites/default/files/styles/news_display_small/public/editor/news/sal_0484-805x570.jpg?itok=SHd7tkYH

Lai celtu programmētāju un informācijas tehnoloģiju (IT) speciālistu profesijas prestižu un mainītu stereotipus par darbiniekiem nozarē, Start(IT) partneris Accenture Programmētu dienā atklāja izstādi tirdzniecības centrā (t/c) Domina Shopping, kurā vairākās fotogrāfijas ir iemūžināti IT nozares darbinieki un viņu hobiji.

“Lai arī, no malas raugoties, reizēm var likties, ka IT speciālisti nekā cita bez taustiņu klabināšanas datorā nemāk, taču tas ir maldīgs iespaids. Vairākos pētījumos secināts, ka programmēšanas jomā darbinieki ir ar augstāku intelektuālo bagāžu nekā vidēji citās jomās, turklāt IT iemaņas palīdz atraisīt talantus arī citās dzīves sfērās,” novērojis Start(IT) vadītājs Emīls Sjundjukovs.

IT ir plaša nozare, kas dod iespējas cilvēkiem attīstīt savas stiprās puses un labās īpašības apvienot ar IT zināšanām, tādējādi kļūstot par pieprasītiem speciālistiem. Diemžēl IT nozare nav izvairījusies no stereotipu lamatām, kurās sapinās daudzi. Piemēram, cilvēkiem liekas, ka visi ar IT nozari saistītie darbinieki programmē, taču tā tas nebūt nav. Vēl plaši izplatīts stereotips ir tāds, ka informācijas tehnoloģijas nav domātas meitenēm.

Piemēram, ekonomika un grāmatvedība sabiedrībā tiek uzskatīta par meitenēm piemērotām profesijām, un studentu vidū meitenes ir vairākumā, taču IT nozarē meiteņu īpatsvars ir tikai 20%. Savukārt realitātē prakse liecina, ka grāmatvežiem un programmētājiem ir nepieciešamas līdzīgas prasmes un zināšanas.

“Lai gan pēdējos gados stereotipi par IT nozari ir mazinājušies, tomēr reizēm gaisā vēl aizvien virmo jocīgi un ierūsējuši atzinumi, ka IT nozare ir sarežģīta un tipisks IT speciālists nēsā lielas brilles un dzīvo iedomu pasaule, taču tā nav taisnība,” turpināja E. Sjundjukovs.

Katram cilvēkam ir savs stāsts, kas dara to unikālu, un katrā stāstā mājo iedvesma, kas virza mūs uz priekšu. “Accenture Latvija ir lielākais IT uzņēmums Latvijā, kurā strādā vairāk nekā 1200 IT speciālisti. Atklājot izstādi, mēs vēlējāmies dalīties ar savu pieredzi, prasmēm un aizrautību. T/c Domina Shopping izvēlējāmies, jo divi no uzņēmuma birojiem atrodas šajā apkārtnē,” skaidro izstādes rīkotāja, Accenture Iekšējās komunikācijas eksperte Aija Augstkalne.

Accenture darbinieku hobiju izstāde t/c Domina Shopping, Ieriķu ielā 3, Rīgā, apmeklētājiem būs pieejama līdz 8. oktobrim.

Accenture ir viens no vadošajiem IT uzņēmumiem Latvijā un pasaulē. Accenture ir starptautisks vadības konsultāciju, tehnoloģisko pakalpojumu un ārpakalpojumu uzņēmums. Uzņēmumā strādā vairāk nekā 411 000 cilvēki, kas apkalpo klientus vairāk nekā 120 pasaules valstīs. Accenture filiāle Latvijā ir dibināta 2002. gadā.

Start(IT) ir sociāls izglītības projekts ar mērķi palielināt Latvijas skolēnu skaitu, kuri padziļināti apgūst informātiku. Start(IT) bezmaksas piedāvā apgūt datoriku un programmēšanas pamatus portālā www.startit.lv, kuru šobrīd lieto vairāk nekā 24 tūkst. skolotāju un skolēnu visā Latvijā. Start(IT) partneri ir Accenture, Rīgas Tehniskā universitāte, Latvijas Informātikas skolotāju asociācija, Rīgas Valsts 1. ģimnāzija, Valsts izglītības satura centrs (VISC), Rīgas 22. vidusskola, MAK IT, Exigen Services Latvia, Latvijas Universitāte, Transporta un sakaru institūts un Baltic3D.

Raksta pilna versija ir pieejama ŠEIT.

 

Izvēlēties produktu
Maksājuma summa
EUR
Vārds, Uzvārds
E-pasts