Klasiskā mūzika, kuras dēļ ir vērts atnākt – LU Konfūcija institūts kopā ar Transporta un sakaru institūtu un Latvijas Kultūras akadēmiju aizvadījis Ķīniešu stūrīša aktivitātes | TSI

Klasiskā mūzika, kuras dēļ ir vērts atnākt – LU Konfūcija institūts kopā ar Transporta un sakaru institūtu un Latvijas Kultūras akadēmiju aizvadījis Ķīniešu stūrīša aktivitātes

http://www.tsi.lv/sites/default/files/styles/news_display_small/public/editor/news/3.jpeg?itok=bqqU4c24

4. decembra vakarā piecas LU Konfūcija institūta klases kopā ar Latvijas Kultūras akadēmiju un Transporta un sakaru institūta Mūžizglītības centru organizēja Ķīniešu stūrīša pasākumu.

Pasākums notika Latvijas Universitātes Akadēmiskās bibliotēkas 410. telpā. Šī Ķīniešu stūrīša pasākuma tēma bija: klasiskā mūzika, kuras dēļ ir vērts atnākt. Pasākumā aktīvi piedalījās vairāk nekā 40 studenti no dažādām mācību iestādēm.

Ķīniešu stūrīša pasākuma mērķis bija radīt studentiem izpratni par ķīniešu klasisko mūziku un tradicionālajiem instrumentiem. Pasākuma laikā tika aplūkota mūzikas instrumentu kultūra un kategorijas, ar priekšnesumiem uzstājās brīvprātīgie, notika meistarklases, interaktīvās darbības utt.

Ķīniešu stūrīša pasākuma oficiālā atklāšana notika plkst. 18:30. Pasākuma vadītājs Teng Fei sveica studentus ar sirsnīgu runu. Pēc tam brīvprātīgais skolotājs Zeng Qingjun iepazīstināja ar “Astoņiem toņiem” un ar instrumentiem, kas pārstāv katru toni, kā arī iepazīstināja studentus ar desmit populārām ķīniešu klasiskajām dziesmām. Līdz ar to studentiem radās sākotnējs priekšstats par ķīniešu tradicionālo mūziku.

Tad brīvprātīgie skolotāji Liu Mengke un Zhu Yue iepazīstināja studentus ar tradicionālo ķīniešu mūzikas instrumentu, piemēram, guzheng un pipa vēsturi un mūzikas teoriju. Viņi demonstrēja dažādus mūzikas instrumentus izpildot “Zvejnieku laivas vēlo dziesmu” un “Mēnesnīcas nakti uz upes pavasarī”. Brīdī, kad atskanēja mūzika, ārzemju studenti sajuta ķīniešu kultūras dziļo šarmu.  

Turpmākajās meistarklasēs, kas notika skolotāja Zhu Yue vadībā, ārzemju studenti trenējās ar plektru spēlēt vienkāršas un unikālas melodijas.

Līdz ar vakara vadītāja Teng Fei dziesmu “Pēkšņi man tevis tik ļoti pietrūkst” atmosfēra uz skatuves aizdegās, students no Latvijas Kultūras akadēmijas ģitāras pavadījumā izpildīja tautasdziesmu, skatuve pa īstam atdzīvojās.

Visaizraujošākais bija noslēguma konkurss, kura laikā studenti grupās pa 6-7 cilvēkiem atbildēja uz jautājumiem.

Pasākuma noslēgumā brīvprātīgie skolotāji pasniedza uzvarētāju komandām un studentiem, kas piedalījās aktivitātēs, izsmalcinātas balvas. Balvas studentiem patiešām patika. Pēc kopīgas fotografēšanās, skanot jautrai čalošanai un smiekliem pasākums noslēdzās.

 

Fotogalerija

Izvēlēties produktu
Maksājuma summa
EUR
Vārds, Uzvārds
E-pasts