Jauns kurss: Datorredze un digitālo attēlu apstrāde | TSI

Jauns kurss: Datorredze un digitālo attēlu apstrāde

http://www.tsi.lv/sites/default/files/styles/news_display_small/public/editor/news/ooooo.jpg?itok=AsRRu3wL
Neskatoties uz to, ka datorzinātņu joma, kas saistīta ar digitālo attēlu un video plūsmu apstrādi ir jau pieklājīga vēsture, pēdējos gados šis virziens attīstās un rod arvien lielāku pielietojamību praktiskajos uzdevumos. 
 
Aprēķināt egļu skaitu attēlā, atrast 2 eiro monētu veselā monētu kaudzē, atrast analogo pulksteni un noteikt laiku, ko tas rāda un daudz ko citu. Visus šos uzdevumus pilda programmas „Datorzinātņu maģistra” studenti jaunās programmas disciplīnā „Datorredze un digitālo attēlu apstrāde” (Computer Vision & Image Processing), ko izstrādājis profesors A. Grakovskis un asociētā profesore I. Pticina. 
 
 
 
Kursa ietvaros tiek izskatītas šādas tēmas:
Digitālie attēli
Attēlu apstrāde un spilgtuma operācijas; filtrēšana un atkārtota parauga paņemšana
Attēlu morfoloģiskā analīze
Segmentācijas algoritmi, attēlu skatījums un apraksts
Objektu identifikācija ar aerofoto uzņemtos attēlos, 
3D attēlu rekonstrukcija
Digitālo attēlu apstrādes metodes
 
Semestra laikā studenti veica mājasdarbus līdzvērtīgus zinātniski praktiskajiem darbiem, kas saistīti ar objektu atpazīšanu attēlos. Mājasdarbi bija svarīga eksāmena sastāvdaļa šajā disciplīnā, jo studenti atbildēja ne tikai uz teorētiskiem jautājumiem, bet arī prezentēja sava darba rezultātu.  
 
Studenti atzinīgi novērtēja jauno kursu un iegūto praktisko pieredzi. Jau tuvākajā laikā plānots paplašināt kursu, lai apskatītu metodes darbam ar videoattēlu apstrādi.
Izvēlēties produktu
Maksājuma summa
EUR
Vārds, Uzvārds
E-pasts