Biznesa maģiskā bumba – Data Science | TSI

Your question

Mēs būsim priecīgi atbildēt uz visiem Jūsu jautājumiem!

Biznesa maģiskā bumba – Data Science

http://www.tsi.lv/sites/default/files/styles/news_display_small/public/editor/news/adobestock_267112029small.jpeg?itok=igAo_i6X

Pēdējās desmitgades laikā ir novērojama tendence – uzkrāt un uzglabāt milzīgus datu apjomus; arī uzņēmumu veidoto datu apjoms strauji aug, jo automatizācija un digitalizācija ir mūsdienu trends. Galvenais jautājums - kādēļ? Kāpēc mēs uzkrājam terabaitiem datu, kuros ieskatāmies labākajā gadījumā reizi gadā, bet sliktākajā – aizmirstam par to esamību. Atbilde ir vienkārša - mēs uzkrājam ne tikai datus, mēs uzkrājam zināšanas, mēs uzkrājam informāciju, kuru var un vajag izmantot. Mūsdienās (dati + metodes) ir uzņēmējdarbības “maģiskā bumba”. Tādēļ Big Data, Data Science, Data Engineering, Artificial Intelligence pašlaik ir IT nozares trends. Uzņēmumos ir liels skaits neaizpildītu darbavietu, un tirgū valda liels speciālistu trūkums.

Šogad Datorzinātņu un telekomunikāciju fakultātē tiek gaidīti studenti, kam būs iespēja izvēlēties studiju programmu Computer Science ar jaunu specializāciju. Tieši viņiem ir iespēja kļūt par Big Data, Data Science, Artificial Intelligence ekspertiem. Nekur nav jādodas – mācības notiek tepat uz vietas, turklāt studiju kursus pasniedz labākie profesori Latvijā, kā arī pieaicinātie ārvalstu viesprofesori.

Pašlaik studiju programma Computer Science izskatās tā, kā zemāk redzamajā attēlā. Lielākais kredītpunktu apjoms tiek piešķirts blokam Data Science. Pirmajā semestrī jums būs neaizmirstamas lekcijas no Stenfordas universitātes absolventa, uzaicinātā profesora N. Rubena, kurš lasa lekciju kursu BigData: Lifecycle. Šis profesors vadīs arī kursa BigData: from data to product projektu studiju 3. semestrī. Data Mining kursā studentiem būs iespēja iepazīties ar vairākām metodēm un procedūrām, kas ļaus atrast slēptās saistības datos. Tajā pašā semestrī Data Security kursā tiks apskatītas datu drošības problēmas. Šo kursu vienmēr lasa nozares pārstāvji, kas dalās ar datu aizsardzības nozares praktiskajiem aspektiem. Otrais semestris ir piepildīts ar interesantām disciplīnām, tādām kā, Artificial Intelligence, Computer Vision, Modern Database Technologies. Divās kursa Artificial Intelligence daļās tiksiet iepazīstināti ar mākslīgā intelekta jēdzienu, specifiskām, daudzveidīgām metodēm un pieejām, kā arī to pielietojumu konkrētu problēmu risināšanā. Computer Vision kursa ietvaros studenti ieraudzīs pasauli datora acīm un iemācīties iegūt datus no multimediju objektiem (fotoattēli, attēli, video). Savukārt, 3. semestra ietvaros studiju kursā Unstructured Data Analysis studenti iemācīsies iegūt datus no cita veida objektiem, šo kursu lasa vieslektors no Norvēģijas. Par jaunākajām tendencēm datu uzglabāšanā un iespējām strādāt ar lielu datu apjomu tiks stāstīts kursā Modern Database Technologies. Kursa ietvaros studenti iepazīsies ar Hadoop Ecosystem, kas ir nozares standarts de facto.

Vēlies kļūt par pieprasītu, augsti apmaksātu speciālistu ar unikālām zināšanām?

Tevi gaida Transporta un sakaru institūta maģistra programma Computer Science!

 

Dokumentu iesniegšana maģistrantūras studijām - no 1. jūlija līdz 30. septembrim.

Dokumentus var iesniegt elektroniski vai klātienē TSI Uzņemšanas komisijā, Rīgā, Lomonosova ielā 1.

Uzņemšanas nosacījumi un nepieciešamie dokumenti

Izvēlēties produktu
Maksājuma summa
EUR
Vārds, Uzvārds
E-pasts